Na temat

Maserati do poprawki

maserati-ghibli-2014-q

Maserati Quattroporte (M156) oraz Ghibli (M157) maja wadę fabryczną. Może dojść do zablokowania pedału gazu. Firma rozpoczęła akcję serwisową dla właścicieli tych aut.

Krajowy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów został już poinformowany o usterce przez importera i dystrybutora marki w Polsce. Akcja dotyczy aut wyprodukowanych w latach 2014 – 2016 we Włoszech.

Poinformowano, że we wskazanych modelach istnieje ryzyko zacięcia pedału przyspieszenia w dowolnej pozycji, spowodowane luźnym dywanikiem podłogowym lub przypadkowym obiektem leżącym na podłodze. Ponadto dystrybutor poinformował, że samochody Maserati są wyposażone w funkcję „nadrzędnego hamulca”, co oznacza, że wciśnięcie pedału hamulca zawsze powoduje rozłączenie pedału przyspieszenia i zamknięcie przepustnicy. Pozwala to na bezpieczne zatrzymanie pojazdu nawet w przypadku zablokowania pedału gazu.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 92 samochody. Właściciele modeli z potencjalną wadą zostali poinformowani listownie o możliwości wystąpienia usterki. W pojazdach objętych akcją serwisową nakładka pedału przyspieszania oraz – w razie konieczności – przednie dywaniki zostaną wymienione na wolne od wad.

Kliknij i skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do góry